Results of Graded Meeting 1 now in

Dublin Graded Series
21st April 2010
Men's 100 m
Wind : -0.3
Place  Name                Club                           Time
 1  Christopher Russell  Ferrybank A.C.                 11.00
 2  Eoin Hannon          Tullamore Harriers A.C.        11.25
 3  Joseph Monaghan      Navan A.C.                     11.55
 4  Niall Matthews       Navan A.C.                     11.69
 5  Shane Gore            Fingallians A.C.               11.88
 6  Ciaran Greene        Templeogue A.C.                12.00
 7  Liam O'Brien          Togher A.C.                    12.08
 8  Cian O'Scanaill      Clonliffe Harriers A.C.        12.13
 1  Sean Bolger           Tallaght A.C.                  11.80
 2  Cian Ward             Sli Cualann A.C.               12.12
 3  Padraig Duffy         Navan A.C.                     12.27
 4  Joe Barry             Metro/St. Brigid's A.C.        12.38
 5  Derek Kennedy        Tallaght A.C.                  12.40
 6  Paul Kilmartin       Tullamore Harriers A.C.        12.76
 1  Jonathon Mc Cabe     Drogheda & District A.C.       12.84
 2  Daniel Kilgannon     Tallaght A.C.                  13.08
 3  Micheale Driscoll    U.C.D.  A.C.                   13.22
 4  Colin Mc Hugh        Boyne A.C.                     13.35
 5  Liam Lyster           Crusaders A.C.                 13.78
 6  Tom Clinton           Navan A.C.                     14.00
 7  Donal Swift           Unattached                     15.80

Men's 800 m
Place  Name                Club                           Time
 1  Paul Robinson        St. Coca'S A.C.                1.52.44
 2  Brian Kelly           St. Abbans A.C.                1.56.79
 3  Ivan Kinahan         Crusaders A.C.                 1.59.06
 4  Ronan Kearins        Crusaders A.C.                 2.00.87
 1  Stephen Harkness     Clonliffe Harriers A.C.        1.59.88
 2  Eric Keogh            Donore Harriers A.C.           2.00.32
 3  Tommy Moriarty       Raheny Shamrock A.C.           2.03.02
 4  Joe Cooper            Clonliffe Harriers A.C.        2.05.01
 5  Michael Coyle        Naas A.C.                      2.05.16
 6  Robert Maher         Drogheda & District A.C.       2.05.16
 7  John Hayes            Raheny Shamrock A.C.           2.07.82
 8  Derek Winters        Drogheda & District A.C.       2.08.03
 1  Christopher Jones    Raheny Shamrock A.C.           1.56.18
 2  Darragh Rennicks     Bohermeen A.C.                 1.58.46
 3  Jake Mc Donnell      Raheny Shamrock A.C.           2.00.51
 4  Simon Meyler         Donore Harriers A.C.           2.05.86
 5  Stuart Mc Clean      Rathfarnham W.S.A.F. A.C.      2.12.42
 6  Tony Collins          Sli Cualann A.C.               2.13.83
 1  Peter Gaffney         Metro/St. Brigid's A.C.        2.09.55
 2  John Mc Grath        Donore Harriers A.C.           2.11.69
 3  Gavin Curran         Liffey Valley A.C.             2.13.21
 4  Richard Oakley       Liffey Valley A.C.             2.14.92
 5  Colm Groome          Clonliffe Harriers A.C.        2.16.25
 6  Micheale Driscoll    U.C.D.  A.C.                   2.23.56
 1  Shawn Mc Cormack     Gowran A.C.                    2.11.98
 2  Uchenna Uwechue      Tallaght A.C.                  2.13.44
 3  James Kelly           Fr. Murphy A.C.                2.15.21
 4  Michael Gaffey       Liffey Valley A.C.             2.17.86
 5  Luke Foley            Donore Harriers A.C.           2.17.92
 6  Pat Timmons          Raheny Shamrock A.C.           2.27.56
 7  Colin Mc Hugh        Boyne A.C.                     2.29.02

Men's 3000 m
Place  Name                Club                           Time
 1  John Travers          Donore Harriers A.C.           8.23.73
 2  Stephen Attride      St. Abbans A.C.                8.52.05
 3  Dave Byrne            Tallaght A.C.                  9.07.41
 4  Cormac Fitzpatrick   North Laois A.C.               9.19.54
 1  Paul McGovern        Rathfarnham W.S.A.F. A.C.      9.11.41
 2  Kevin Mulligan       Metro/St. Brigid's A.C.        9.17.57
 3  Stephen Lawlor       St. Abbans A.C.                9.20.87
 4  Max Van Haeften      Donore Harriers A.C.           9.21.47
 5  Owen Mc Loughlan     Rathfarnham W.S.A.F. A.C.      9.41.44
 6  Javier Silvan         Liffey Valley A.C.             10.03.4H
 1  Paul Balfe            Liffey Valley A.C.             9.33.61
 2  Dermot O'Sullivan    Liffey Valley A.C.             9.47.40
 3  Pierce Geoghegan     Liffey Valley A.C.             9.48.74
 4  David Dunwoody       Clonliffe Harriers A.C.        9.56.43
 5  Richie Falkiner      Tullamore Harriers A.C.        10.19.27
 6  Sean Fitzpatrick     Tallaght A.C.                  10.26.49
 7  Derek Bain            Rathfarnham W.S.A.F. A.C.      10.28.07
 8  Niall Meehan          Tallaght A.C.                  10.42.87
 9  David Doran           Blessington Valley A.C.        11.01.68

Men's High Jump
Place  Name                Club                           Hgt(m)
 1  Luke Allen            St. Coca's A.C.                1.70
 2  Alan Casey            Tallaght A.C.                  1.65

Men's Long Jump
Place  Name                Club                           Dist(m)
 1  Alex Butler           Clonliffe Harriers A.C.        5.89
 2  George Wyatt         Dundrum South Dublin A.C.      5.34
 3  Michael Davey        Raheny Shamrock A.C.           5.33
 1  Antoinette Stafford  D.M.P. A.C.                    5.25
 2  Cheryl Dolan          a Fianna A.C.                 4.77
 3  Niamh Murray         Brothers Pearse A.C.           4.37

Men's Javelin
Place  Name                Club                           Dist(m)
 1  David Kelly           Sli Cualann A.C.               53.30

Men's Hammer
Place  Name                Club                           Dist(m)
 1  James Mc Cabe        Dunboyne A.C.                  60.65
 2  Killian Barry         Crusaders A.C.                 57.91
 3  Martin Hunt           Clonliffe Harriers A.C.        53.88
 4  Mark Hanily           Fr. Murphys A.C.               52.08
 5  Manuel Calis Gurry   Clonliffe Harriers A.C.        48.22
 6  Ciaran Donnelly      Crusaders A.C.                 45.54
 7  Cathal S Barry        Crusaders A.C.                 42.58

Women's 100 m
Place  Name                Club                           Time
 1  Shauna Cannon        Brothers Pearse A.C.           12.79
 2  Antoinette Stafford  D.M.P. A.C.                    12.93
 3  Niamh Murray         Brothers Pearse A.C.           13.59
 4  Eilis Knight          Brothers Pearse A.C.           13.78
 5  Ruth Carson           Metro/St. Brigid's A.C.        14.13
 1  Sophie Ellis          Newbridge A.C.                 13.04
 2  Clara Byrne           Sli Cualann A.C.               13.55
 3  Eva Murphy           D.M.P. A.C.                    13.83
 4  Katie Fitzpatrick    Tallaght A.C.                  14.03
 5  Tara Reale            Spa-Fenit Barrow A.C.          14.85
 6  Raedi Higgins         Rathfarnham W.S.A.F. A.C.      15.09

Women's 800 m
Place  Name                Club                           Time
 1  Rebecca Woods        Clonliffe Harriers A.C.        2.20.30
 2  Louise Reilly         Clonliffe Harriers A.C.        2.22.82
 3  Claire Brennan       Celtic DCH A.C.                2.23.52
 4  Sinead Cronin        Celtic A.C.                    2.24.96
 5  Heather Lougheed     Celtic DCH A.C.                2.29.99
 6  Kate 'B' O'Halloran  Templeogue A.C.                2.33.26

Women's 3000 m
Place  Name                Club                           Time
 1  Hannah Dalton        Templeogue A.C.                10.32.07
 2  Tara Jameson         Inbhear Dee A.C.               10.38.56
 3  Aoife Talty           Raheny Shamrock A.C.           10.58.72
 4  Roisin O'Hanlon      Tallaght A.C.                  11.28.63

 

dubatheventsreg

Upcoming Events

There are no up-coming events